Publicitate

Formatia FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni seara, pe teren propriu, în compania echipei FC Botosani, în etapa a treia din Superliga.
Pentru FC Hermannstadt a marcat Paraschiv, în minutul 53, iar pentru FC Botosani a punctat Florescu, în minutul 72, din penalti.

Hermannstadt: Iliev – Butean, Bejan, I. Stoica, Oprut – Biceanu (Nastasie ’70), Mino, Alhassan – P. Petrescu (Balaure ’78), D. Paraschiv (Buhacianu ’70), Oroian (Popescu ’77). Antrenor: Marius Maldarasanu

FC Botosani: Pap – Sno, Dican, Seroni, Tiganasu – Perianu (Sylla ’77), Mussis (Florescu ’65) – Tisdell (Roman II ’66), Santos, Mailat (Tîrcoveanu ’50)- Camara (Grubac ’77). Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Bejan ’26, Oprut ’45+1, Popescu ’80, Nastasie ’86 / Perianu ’57, Sylla ’79, Santos ’80, Roman ’82

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de Radu Ghinguleac si Mircea Grigoriu.

Rezerva a fost Ionut Coza.

În Camera VAR s-au aflat Andrei Chivulete si Mihai Marica.

Vineri, FC Arges a învins cu 3-1 Universitatea Cluj si Farul Constanta a remizat cu Chindia, scor 0-0.

Sâmbata, FC Voluntari a învins cu 3-0 UTA Arad si CFR Cluj s-a impus cu 4-2 în fata formatiei CS Mioveni.

Duminica

Sepsi – Petrolul 1-1

Universitatea Craiova – FC Rapid 0-1

FCSB – FC U Craiova 1948 1-1.

În clasament, pe primul loc se afla Farul Constanta, cu 7 puncte, urmata de FC Botosani, tot cu 7 puncte, si de FC Voluntari, cu 6 puncte.

Citește toată știrea

FC Hermannstadt – FC Botoşani, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a treia din Superligă