Federaţia Română de Gimnastică a implementat recent un modul de donaţii pe site-ul său, invocând într-un comunicat publicat pe pagina oficială de Facebook faptul că nu are resurse financiare suficiente pentru participarea la Campionatele Europene şi Mondiale de gimnastică artistică din acest an, întreceri care reprezintă etape de calificare la Jocurile Olimpice de la Paris
Articolul Federația Română de Gimnastică solicită donații, în lipsa fondurilor de la statul român apare prima dată în Monitorul de Vrancea.
Federația Română de Gimnastică solicită donații, în lipsa fondurilor de la statul român
