Primele autobuze electrice vor circula în oraș în toamna acestui an, după ce, vineri, 25 februarie 2022, Primarul Municipiul Focșani, Cristi Valentin Misăilă a semnat cu directorul general Magdalena Pesu, reprezentantul Asocierii Anadolu Automobil Rom SRL, Telelink Services Romania SRL și Autoutil Rom SRL, contractul de furnizare autobuze electrice, stații de încărcare, componente de sistem,
Articolul <span class=”ultima_ora”>ULTIMA ORĂ! </span>A fost semnat contractul de furnizare a 16 autobuze electrice pentru Focșani apare prima dată în Monitorul de Vrancea.
ULTIMA ORĂ! A fost semnat contractul de furnizare a 16 autobuze electrice pentru Focșani
