Publicitate

Imagini video dramatice au fost distribuite online dupa atacul armat care a avut loc joi în Praga, soldat cu 14 morti si cel putin 24 de raniti. 
BREAKING: Footage show students hiding on a ledge during mass shooting in University in Prague pic.twitter.com/BvOSqt5pwB— Mīkāʾīl (@Grey0973) December 22, 2023  Într-o înregistrare video apar oameni care se ascund pe cornisa unei cladiri iar apoi sar pentru a scapa de pericol. Alte imagini fimate de o persoana arata cum mai mai multi oameni fug de locul atacului, potrivit digi24.ro. 
Horrible scenes from Prague.11 dead, 24 wounded.Some students hid on ledges on the university’s roof to avoid the shooter.The killer committed suicide pic.twitter.com/Y81M928GNg— ????????????????Uncensored 未经审查 ???????????????? (@M01Uncensored) December 22, 2023
Atacul care a avut loc la Universitatea Carolina nu este considerat un incident terorist. Se pare ca atacatorul era un tânar de 24 de ani dintr-un sat de lânga Praga iar tatal acestuia a fost gasit mort anterior în ziua de joi. 
Multiple dead in a shooting at Prague’s Charles University’s Faculty of Arts.☹️#prague #pragueattack pic.twitter.com/4UVezCt32M— WarLord (@Mr_Ashthetics) December 21, 2023
Cehia a declarat ca sâmbata va fi zi de doliu national dupa ce tânarul înarmat a ucis 14 persoane si a ranit alte 25 la Universitatea Carolina din centrul Pragai. Atacatorul, un student ceh, a fost în cele din urma eliminat.

Citește toată știrea

VIDEO Clipe dramatice din timpul atacului de la Praga. Ucigașul trage de pe universitate, studenți se ascund pe marginea clădirii
Publicitate