Clubul pensionarilor din Bacău și Școala Sanitară Postliceală “Sanity” Bacău au unit forțele pentru a organiza o activitate de promovare a educației pentru sănătate cu ocazia Zilei Durerilor de Dinți. Evenimentul a fost coordonat de doamna dr. stomatolog Roxana Ciuntea, care a furnizat informații esențiale despre îngrijirea protezei dentare și menținerea unei igiene orale corespunzătoare.
Articolul Clubul pensionarilor din Bacău și Școala Sanitară Postliceală “Sanity” Bacău, alături în promovarea educației pentru sănătate apare prima dată în Deșteptarea Bacău – Liderul presei băcăuane!.
Clubul pensionarilor din Bacău și Școala Sanitară Postliceală “Sanity” Bacău, alături în promovarea educației pentru sănătate