Președintele Consiliului Concurenței, Bogdan Chirițoiu s-a întâlnit, joi, cu reprezentanții autorităților locale și oameni de afaceri din Vrancea în cadrul evenimentului „Caravana Culturii Concurenței”. Întâlnirea a vizat o diseminare a culturii concurenței, respectiv problemele din domeniul achizițiilor publice și cele referitoare la acordarea ajutoarelor de stat. La discuțiile de la Focșani au fost prezenți
Articolul FOTO: Despre problemele de la ENET, ajutoarele de stat și trucarea licitațiilor publice la „Caravana Culturii Concurenței” apare prima dată în Monitorul de Vrancea.
FOTO: Despre problemele de la ENET, ajutoarele de stat și trucarea licitațiilor publice la „Caravana Culturii Concurenței”
